SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

İngilizce de bütün dünyada yaygın olarak kullanılan 6 kurluk eğitim sistemi benimsenmiştir.

 

1) Yabancı Dil Konuşabilmek İçin Kaç Kur Eğitim Gerekmektedir?

Bu soru için aslında kişinin ihtiyacının ne olduğunu bilmekte fayda var. Çünkü amaç gündelik hayatta ihtiyaçları karşılamaksa A1 seviyesini iyi bir derecede bitirmiş biri gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Bunlara örnek olarak; adres sormak ve yol tarifi yapmak,otel ,uçak vb rezervasyonlar yapmak,alışveriş yaparken bilgi almak, vermek verilebilir.

Ancak akademik seviye için en az B2 seviyesini bitirmiş olmak gerekmektedir. English School ta bu seviyeyi bitirmiş bir öğrenci gerek akademik sınavlarda ciddi başarı oranına ulaşmakta gerekse çok rahat bir şekilde yabancı dil konuşabilmekte , yabancı yayınlar okuyabilir ,yazabilir, izleyip dinleyebilir duruma gelebilmektedir.

2) Eğitim Sisteminiz Nasıldır?

English School olarak bizler tüm dünyada yaygın olarak kullanılan klasik sistemde eğitim metodunu uygulamaktayız. Eğitim; sınıf içinde öğretmen eşliğinde anlatımlar ,ödevlendirmeler ,takipler ve grup çalışmaları şeklinde olmakta ve öğrenciler de ancak klasik sistemde eğitime katılımla daha önde adımlar atmış olacaktır. Bazı sistemlerde bilgisayar ortamında çalışma olup haftada bir kez belki öğretmenle 1 saat destekleyici eğitim verilir ancak dediğimiz gibi bunlar klasik sistemi destekleyici sistemlerdir. Öğrenci evinde ya da telefonunda da internet ortamında bu çalışmayı kendi başına yapabilmektedir.

3) English School'da Ödev Verilmekte Midir?

Bu sorunun cevabı aslında evettir. Çünkü yetişkin gruplara dersler vermekteyiz ve öğrencilerimizin bir çoğu çalışmaktadır.Kids grupları gibi sadece okula gidip gelmedikleri ve sadece bununla meşgul olmadıkları için eğitim anlamında destekleyici konularda ödevlendirmeler verilerek kurs ortamından uzakta olduklarında da aldıkları eğitimleri güncel tutabilmeleri ve geliştirebilmeleri için ödevlendirme sisteminin faydasına inanmaktayız. Ancak öyle baskıcı ve yoğun bir ödevlendirme elbette söz konusu değildir.

4) Eğitimlerde Yabancı Öğretmen Ders Veriyor mu?

Türkiye gibi anadili ile öğretilen dilin farklı olduğu sistemlerde öğrencilerin yabancı dil öğrenme ve pratik yaparak kendilerine güvenlerini daha rahat elde edebilmeleri için ana dili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde derslerimiz mutlaka işlenmektedir.

5) Sadece Yabancı Öğretmenlerle mi Dersler Yapılmaktadır?

Bu sorunun cevabı elbette sadece yabancı öğretmenler değildir. Sonuçta öğrenilen dil için dilbilgisi eğitimleri de olması gerekmektedir. Öğrencilerimizin ilk başlarda kendilerini daha rahat anlatmak ve anlatılanı daha rahat anlamaları için ilerleyişlerini hızlandırmak adına Türk öğretmenler ile de dersler yapılmaktadır.Ancak tamamen Türk öğretmenler ile dersler yapılmıyor. Paylaşımlı olarak yabancı öğretmenlerle ders işlenmektedir. İlerleyen seviyelerde ise tamamen yabancı öğretmenlerle ders yapmaktadır.

6) Enlish Plus'ta Ders Açılması İçin Çok Beklemek Gerekiyor mu?

Ders açılması için verilen tarih ve günde min. sayıda olan öğrenci ile dersler başlamaktadır. Bunun için verilen en fazla 1 haftalık opsiyonlarla gruplar zamanında açılmaktadır . Ancak bu, dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Örneğin yaz dönemlerinde ve ramazan ayı gibi dönemlerde grup açılış sıklığı diğer dönemler gibi çok sık olmadığından her an başlamak istediğiniz tarihe uygun grup planlamalarına denk gelemeyebilirsiniz. Buna rağmen bizler verdiğimiz açılış tarihlerinde eğitimlerimize başlamaktayız.

7) Eğitimimi Bir Süre Sonra Durdurmak İstersem Bu Mümkün Müdür?

Elbette mümkün. Burada önemli olan öğrencimizin başlamış olduğu kuru tamamlamasıdır. Bir sonraki kura geçiş döneminde 1 yıllık eğitimini dondurma hakkı her zaman bulunmaktadır.

8) Eğitim Hakkımı Başkasına Devir Edebilir Miyiz?

Bunun için de devir işleminde başlanan kursun kur hakkının tamamlanmış olması gerekmektedir. Devir için yakın çevrenizden arkadaşlarınıza kalan kur hakları devir edilebilmektedir.

9) Neden English School?

Kısaca diyebiliriz ki Farkı yerinde görmek ve yaşamak kolay değil öğrencinin öğrenci olduğu ve eğitimin ticarethane mantığından değil kurs sisteminde ve öğretmeye dayalı bir prensibi benimsemiş kurum olduğumuzu bilenlerle yola devam ettiğimiz için.

İngilizce Deneme Sınavı

Kursa gitmeye vakti veya imkanı olmayan, bu nedenle kendi imkan ve çabalarıyla İngilizce öğrenen kişilere, İngilizce gelişimlerini...

Hemen Sınava Başla

REFERANS ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Kurumumuzda öğrenci merkezli eğitim uygulanmaktadır. Tüm akademik sınavlarda, İngilizce ve diğer dillerin öğretimind...

Hemen Ziyaret Et

SIKÇA SORULAN SORULAR

İngilizce de bütün dünyada yaygın olarak kullanılan 6 kurluk eğitim sistemi benimsenmiştir.  ...

Hemen Ziyaret Et

KURUMSAL VE FRANCHISING

English School Dil Okulları; İlk olarak 2006 yılında kurulan dil okulumuz günümüzde gelişen teknoloji ve bilgi ç...

Hemen Ziyaret Et
×
Merhaba, Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?