Arapça Kursu

Arapça yakın coğrafyamızda bulunması ve Arap ülkeleriyle ticari hacmimizin genişlemesiyle önemini artırmış;

Arapça KursuÜlkemize gelen veya göçen Arap vatandaşları sayesinde tüm sektörlerin Arap diline ihtiyacı artmıştır. Özellikle mühendislik ve petrol alanlarında çalışan kişilerin bu dili öğrenerek hedefleri doğrultusunda kariyer planlamasında büyük bir avantaj yakalayabilirler. 

Arapça, Orta Doğu, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'da konuşulan bir dildir. Standart Arapça olarak kullanılan bu dil Arabiyyet-ül Fushâ (Fasih Arapça) adı altında ifade edilir ve tüm arap devletlerinin resmi dilidir. 

Arap dili 28 harften oluşmaktadır. Fasih Arapça olarak adlandırılan dil Kur'an-ı Kerim'de de kullanılmaktadır. Arapça bu nedenle islami açıdan çok önemlidir. Uluslararası dil olarak kabul edilen ise Modern Arapça olarak bilinir. Dilin önemi ve rolü açısından Birleşmiş Milletler dünyada en çok kullanılan altıncı resmî dil olarak kabul etmiştir 

English School Dil Okulları’nda öğrencilerimiz Arapça ’yı hem konuşmada hem yazmada hem de dinlemede en iyi düzeyde kullanmayı öğrenir ve öğrencilerimizin kolayca Arapça diyaloglar kurması amaçlanır. 
 

Arapçanın konuşulduğu başlıca ülkeler aşağıdaki gibidir;

Cezayir, Bahreyn, Çad, Komor Adaları (Federal İslam Cumhuriyeti), Cibuti, Mısır, Etiyopya, Gazze Şeridi, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Moritanya, Fas, Amman, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Batı Şeria, Batı Sahra, Yemen Arap Cumhuriyeti, Eritre,Tanzanya.

İngilizce Deneme Sınavı

Kursa gitmeye vakti veya imkanı olmayan, bu nedenle kendi imkan ve çabalarıyla İngilizce öğrenen kişilere, İngilizce gelişimlerini...

Hemen Sınava Başla

REFERANS ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Kurumumuzda öğrenci merkezli eğitim uygulanmaktadır. Tüm akademik sınavlarda, İngilizce ve diğer dillerin öğretimind...

Hemen Ziyaret Et

SIKÇA SORULAN SORULAR

İngilizce de bütün dünyada yaygın olarak kullanılan 6 kurluk eğitim sistemi benimsenmiştir.  ...

Hemen Ziyaret Et

KURUMSAL VE FRANCHISING

English School Dil Okulları; İlk olarak 2006 yılında kurulan dil okulumuz günümüzde gelişen teknoloji ve bilgi ç...

Hemen Ziyaret Et
×
Merhaba, Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?