YDS Kursu

YDS, ilkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere, Nisan ve Eylül aylarında gerçekleştirilen yabancı dil yeterlilik sınavıdır.

Yds KursuBu sınava, Yüksek lisans ve doktora, sanatta yeterliliğe başvuracak öğrenciler, kadro ataması yapılacak akademisyenler, TUS ve DUS’a girecek olan adaylar, Diploma denkliği almak isteyen adaylar, Dil tazminatı ya da yurt dışı görevleri nedeniyle yabancı dil seviyesini belgelemesi gereken kamu çalışanları girebilmektedirler. 

Yüksek lisans ve doktora adaylarının bu sınavdan en az 55, doçent adaylarının ise en az 65 almaları beklenmektedir. YDS’de 80 soru sorulmakta ve bu sorulara 150 dakika verilmektedir. Her soru 1,25 puan olarak değerindedir. 

YDS, son derece zor, İngilizce bilmenin tek başına yeterli olmadığı ve teknik-taktik bilmenin gerektiği bir sınavdır. Bu nedenle bu sınavda başarı sağlamak isteyen adayların mutlaka bu konunun uzmanından yardım almaları gerekmektedir. 

Kurumumuzda tecrübeli ve alanında uzman eğitmenler tarafından verilen YDS eğitimi sonunda adaylar, YDS’nin tüm teknik ve taktiğini, zamanı kullanabilmeyi öğrenmiş olurlar. Aynı zamanda adayların İngilizcesi gelişir ve adaylara sunduğumuz imkânlar sayesinde sınav tecrübesi elde ederler. 

İngilizce Deneme Sınavı

Kursa gitmeye vakti veya imkanı olmayan, bu nedenle kendi imkan ve çabalarıyla İngilizce öğrenen kişilere, İngilizce gelişimlerini...

Hemen Sınava Başla

REFERANS ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Kurumumuzda öğrenci merkezli eğitim uygulanmaktadır. Tüm akademik sınavlarda, İngilizce ve diğer dillerin öğretimind...

Hemen Ziyaret Et

SIKÇA SORULAN SORULAR

İngilizce de bütün dünyada yaygın olarak kullanılan 6 kurluk eğitim sistemi benimsenmiştir.  ...

Hemen Ziyaret Et

KURUMSAL VE FRANCHISING

English School Dil Okulları; İlk olarak 2006 yılında kurulan dil okulumuz günümüzde gelişen teknoloji ve bilgi ç...

Hemen Ziyaret Et
×
Merhaba, Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?