IELTS Kursu

IELTS, Avustralya, Kanada, İngiltere, Amerika ve Yeni Zelanda gibi birçok ülkede üniversiteler ve şirketler tarafından kabul edilen; adayların reading (okuma), writing (yazma), listening (dinleme) ve speaking (konuşma) becerilerinde yeterliliklerini ölçmek amacıyla University of Cambridge English for Other Languages (ESOL), British Council ve International Develeopment Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen bir sınavdır.

Ielts KursuIELTS, aynı zamanda Türkiye’de de birçok üniversite ve şirket tarafından kabul edilmektedir. 

IELTS, ‘Academic ve General Training’ olmak üzere iki ayrı format seçeneğinden oluşmaktadır. Academic Training formatı, IELTS’i kabul eden ülkelerde eğitim almak isteyen adaylar için, General Training formatı ise belirtilen ülkelere göçmenlik başvurusu yapmak isteyen adaylar için geçerlidir. Tüm adaylar aynı Listening (Dinleme) ve Speaking (Konuşma) modüllerinden sorumlu tutulurken, Reading (Okuma) ve Writing (Yazma) modülleri iki format için de farklıdır. 

Sınav süresi, Speaking (Konuşma) bölümü hariç 2 saat 45 dakikadır. Speaking (Konuşma) bölümü 11-14 dakika arasında değişir. Speaking (Konuşma) bölümü TOEFL IBT’nin aksine birebir mülakat şeklinde düzenlenir. Bu bölüm iki ayrı oturumdan oluşur. Birinci oturumda adaya gündelik hayatıyla ilgili sorular sorulur ve bu soruları akıcı bir şekilde cevaplaması beklenir. İkinci oturumda ise adaya belirli bir konu verilir ve adaydan bu konu üzerinde yine aynı şekilde akıcı bir konuşma yapması beklenir. Sınav 1’den 9’a kadar puanlanır. 

IELTS hazırlık programına başlamak için adayın İngilizce becerisinin en az intermediate seviyesinde olması gerekmektedir. Intermediate seviyesinin altında olan adaylar bu seviyeye ulaşabilmek için kurumumuzdan Genel İngilizce için gerekli eğitimi alıp daha sonra IELTS sınav hazırlık grubuna katılabilirler. IELTS programımızda, sadece IELTS hazırlığı veren, formasyon sahibi uzmanlar eğitim vermektedir. Programımıza katılan adaylarla İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğini öğretme temelli çalışmalar yapılır. IELTS sınavını oluşturan her bir bölüm için ayrı ders verilmektedir. Sınavın yapısına alışabilmeniz ve sınav sırasında paniklememeniz için sınav koşulları oluşturularak katılımcılarımıza sınavlar uygulanır. 

İngilizce Deneme Sınavı

Kursa gitmeye vakti veya imkanı olmayan, bu nedenle kendi imkan ve çabalarıyla İngilizce öğrenen kişilere, İngilizce gelişimlerini...

Hemen Sınava Başla

REFERANS ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Kurumumuzda öğrenci merkezli eğitim uygulanmaktadır. Tüm akademik sınavlarda, İngilizce ve diğer dillerin öğretimind...

Hemen Ziyaret Et

SIKÇA SORULAN SORULAR

İngilizce de bütün dünyada yaygın olarak kullanılan 6 kurluk eğitim sistemi benimsenmiştir.  ...

Hemen Ziyaret Et

KURUMSAL VE FRANCHISING

English School Dil Okulları; İlk olarak 2006 yılında kurulan dil okulumuz günümüzde gelişen teknoloji ve bilgi ç...

Hemen Ziyaret Et
×
Merhaba, Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?